O nás

Přáním to začíná...

Ano, začíná to tak u nás a pravděpodobně i u Vás. A proto jsme společností, která již několik let plní přání firemním i drobným zákazníkům v ČR a Evropě.

Zabýváme se výrobou dílů z plastů různých vlastností i barev. K tomu nám slouží mezinárodně oceňované 3D tiskárny od českého výrobce Prusa RESEARCH.

Naše služby zahrnují také 3D modelování, které převede Váš návrh / vzorek do digitální podoby. 

Důraz klademe na individuální přístup, racionalizaci nákladů a vždy na spokojenost zákazníka.


Pro technické informace vizte nabídku.

Proč si vybrat 3D tisk?

Rychlost výroby - nepotřebujete formy pro vstřikovací lisy.

Rychlost verzování - pošlete nová tisková data a vyrábíme podle nových dat.

Vhodnost pro kusovou výrobu a malé série - rychlý náběh výroby (Vzpomínáte na ochranné štíty pro zdravotníky? I my jsme je tiskli :).

Dostupnost - některé díly již nejsou k dostání, my je vyrobíme.

....


Základní informace o technologii 3D tisku

Principem námi používané technologie označované jako FDM nebo FFF je přesné vytlačování materiálu (tj. různých druhů plastů-polymerů) na vyhřívanou tiskovou podložku po vrstvách. Po dokončení tisku jedné vrstvy dojde k posunu tiskové hlavy nahoru a začne tisk další vrstvy. Tato metoda 3D tisku se označuje jako tisk tavenou strunou tzv. filamentem.

Filamenty nejsou nic jiného než na cívku navinutý plast o definovaném průměru 1,75 mm. Rozšířeně se používají polymery ABS, ASA, PETG, PLA, polykarbonát a další.

Na hotových výrobcích je vždy patrné charakteristické drážkování, jehož jemnost je ovlivnitelná výrobními parametry.

Kvalitu výrobku ovlivňuje mnoho faktorů. Hlavními jsou kvalita vstupních dat, tisková příprava (výška vrstev, průměr vytlačovaného materiálu, volba vnitřních výplní...), vhodnost materiálu (tvrdost, pružnost, UV stabilita), technologická kázeň, opracování po tisku (tzv. postprocessing). Se vším Vám rádi poradíme - kontakt.